
Дефиницията на думата species, която на български означава "биологичен вид", е следната:
species = a group of animals or plants whose members are similar and can breed together to produce young animals or plants
Когато става въпрос за класификация на животинските видове, се разграничават шест основни групи:
1. Mammals (бозайници) - характерно за бозайниците е, че майката носи плода в утробата си до пълното му развитие, а след раждането им малките бозаят от млечните жлези на майката известно време преди да започнат да се хранят с друга храна.

2. Reptiles (влечуги) - характерно за влечугите е, че тялото им е покрито с люспи, а не с козина, и че снасят яйца, от които по-късно се излюпват малките им.

3. Birds (птици) - Всички знаем, че птиците са покрити с пера и имат крила, с помощта на които могат да летят - поне повечето от тях. Също като влечугите, те снасят яйца, от които се излюпват малките. Обикновено гнездят по дърветата или покривите, но някои свиват гнездата си на земята.

4. Amphibians (земноводни) - Както става ясно от името им, тези животни живеят както на сушата, така и във водата. За да дишат използват както бели дробове, така и хриле. Снасят голямо количество яйца, голяма част от които биват изядени от риби и други водни обитатели.

5. Fish (риби) - Рибите живеят изцяло под водата и дишат посредством хриле. Тялото им е покрито с люспи и е снабдено с перки, които им помагат да плуват. Също като земноводните, те снасят големи количества яйца, за да подсигурят популацията на вида.

6. Invertebrates (безгръбначни) - Основното, което отличава тази група животни от останалите, е липсата на гръбначен стълб. Към безгръбначните спадат организми като насекомите, червеите, мекотелите, черупчестите и други.
Надяваме се днешната публикация да ви е била интересна. С нея се разделяме до 7-ми май, когато подновяваме занятията в клуба. Пожелаваме на всички слънчева и приятна почивка! :)